Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Bešeňová

Obecný úrad

V tejto téme môžete diskutovať o činnosti obecného úradu, starostu, poslancov, zamestnancov obecného úradu a ostatných zložiek. Príspevky sa môžu týkať aj všeobecného diania v obci.

Na základe Pravidiel správania sa na diskusnom fóre bude každý príspevok bez riadneho podpisu (to znamená MENO a PRIEZVISKO, príp. funkcia) z diskusného fóra ODSTRÁNENÝ.

Diskusia o Obecnom úrade

Pridať príspevok

 
pridané 22.10.2014 17:09:01

ODMENY

V predposlednom čísle Spoločníka /regionálny týždenník/ som sa dočítala, aké zlé je hospodárenie obce. Sme jedna z najhoršie hospodáriacich obcí v rámci okresu a aj v rámci SLOVENSKA. To je jasný dôkaz o práci nielen starostu, ale celého obecného zastupiteľstva na čele so starostom.
Obec je strašne zadlžená, nedostala dotáciu na bytovky, takže ich postavenie nemá čím zaplatiť, na potreby občanov nie sú peniaze, ALE na odmeny sa peniaze našli.
No aj keď už si tie odmeny poslanci schválili, morálne právo na to nemajú, ale morálka bokom, tá dnes mnohým nič nehovorí. Ako to, že riadne schválený bod programu, odhlasovaný, nie je v Uznesení OZ.
Overovatelia overili, podpísali Zápisnicu, kontrolorka bola tam tiež.
Mali by sa k tomu vyjadriť. Alebo je takýto postup bežný???
Ak áno, tak to je potom horšie ako som predpokladala.
Čo sa to v obci deje, máte nás voličov za idiotov, čo nevedia koľko je
1+1 ????.
Ak sa kontrolorka k tomu nevyjadrí, tak je tam len do počtu, škoda peňazí.

Pridať reakciu

keďže ani admin, ani OCU nedáva meno, nedám pre poriadok ani ja


 
pridané 21.10.2014 15:31:38

u

Ďakujem za vysvetlenie ,
pani kontrolorka obce sa snáď po prípade vyjadrí či teda videla uznesenie z tej schôdze a či s ním suhlasí

pridané 19.10.2014 19:51:07

dotaz

Na predposlednom zastupiteľstve obecného úradu 8 vraj boli schválené odmeny pre poslancov obecného zastupiteľstva a starostu obce . V uznesení z tejto schôdze to ale nie je . Alebo to bola len klebeta? Ak nie, chcem sa opýtať prečo to tam nie je uvedené.

Pridať reakciu

Fričová


 
Reakcia na príspevokpridané 21.10.2014 07:58:42

Uznesenie

Dobrý deň,
teší nás že sa zaujímate o dianie v obci. Je potrebné riadiť sa uzneseniami - nie klebetami. Vaše konkrétne konštruktívne podnety ako zlepšiť život v obci veľmi radi uvítame a prerokujeme na zasadnutiach OZ.

Reakcia na príspevokpridané 21.10.2014 12:04:04

podakovanie

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď,
informácia boli od poslancov , ktorí sa zúčastnili hlasovania .
Uznesenia sa dávajú dosť neskoro na web , tiež tam nie sú všetky zmluvy a pod. čo by tam mali byť
Len mi ostáva dúfať , že sa to nedeje často , že sa niečo schváli a potom sa to nedá do uznesenia , hlavne keď sa zastupiteľstvá zvolávajú narýchlo v čase keď je poslanec -vrták mimo domu .
No a keď už som pri podnetoch tak aspoň chcem poprosiť aby sa niekto pozrel na káblovú televíziu /síce som to už hlásila/ lebo každý deň nejdú 2 - 3 programi + zvuk na ostaných programoch prima už nejde 3 týždne , neustále vypadnutý signál
Tiež chcem poprosiť aby moje príspevky neboli znovu vymazané tak ako sa to stalo naposledy

Pridať reakciu

Fričová


 
Reakcia na príspevokpridané 21.10.2014 14:21:06

Odpoveď

Dobrý deň,
problémy s káblovou televíziou je potrebné riešiť s vašim dodavateľom, s ktorým máte priamo uzavretú zmluvu. Rovnako tak prípadné pripomienky, kompenzácie za nefungujúci systém a podobne je potrebné riešiť priamo so subjektom s ktorým máte uzavretú zmluvu. Váš podnet nahlásený dňa 21.10.2014 bol napriek tomu z našej strany dnes odovzdaný technikovi TES media - budú Vás priamo kontaktovať.
Zverejňovanie na stránke obce je v zákonom stanovených lehotách a zo strany kontrolných orgánov obce je kontrolované.

pridané 13.10.2014 12:24:58

re.F.I

A teba naháňa exekútor??? Načo tu píšeš sprostosti.

Reakcia na príspevokpridané 22.10.2014 00:32:45

F.I.

A ty si na drogách? Ty budes najskôr nejaký hlupák, ktorý si cez anonymitu na diskusii rieši svoje komplexy.

pridané 26.9.2014 14:56:58

postreh obcana

Hiadal som tel. c. na obecny urad. A natrafil som na diskusne forum.Tak preco nieco neprecitat a neprispiet.Zil som v tejto obci skoro 30 rokov.Dodnes tu pracujem.Tato obec sa nazyva aj turistickou obcou,s velkympoctom turistov rocne.Tak potom mam jednoduchu otazku.Preco ,ked cakam na autobus,cakam medzi odpadovymi nadobami, kde zastavku autobusu ani nevidno.(hned vedla v bytovke donedavna byval starosta) Ponize hotela Summit stoji snad uz 50 rocna stara budka(zastavka). Hanba.A ze vraj turisticka obec,pan starosta sa tymto titulom rad prezentuje po novinach a v televizii.Reci,reci....a skutek utek.Orintacne tabule pribudli vlastne tiez len tento rok,okolo nedorobenej skolky chodim roky.No mozno s prizmurenim oboch oci,by som sa mohol tvarit,ze je vsetko ok v tejto obci .Bohuzial nie je . Ak starosta voleny obcanmi ,ktori mu dali svoju doveru, sa postavi za takych ludi, ktori chcu tuto obec znicit(vodna elektraren)tak nech odide z uradu raz a navzdy.Ako prvi mal byt proti tomu.Bohuzial. to su tak zasadne veci , ktore sa nedaju odpustit,zabudnut.Samozrejme ide tu ovela(velke peniaze).Vjednom z tychto prispevkov som si precital ,ze kazdy robi chyby , cize aj starosta moze,ved je len clovek.To je pravda,ale je velky rozdiel v com .Mozno v nejakych dedinskych akciach to by bolo pochopitelne,ale v takych aka je vodna elektraren,cesta za kostolom ,skladisko soli atd.(vsetko lobisticke veci) to sa neda odpustit ani nicim ospravedlnit.Do pozornosti davam(ja som si to uz vypocul) mysim,ze to tu dal p.Slusnak,MALE VODNE ELEKTRARNE na internete radio SLOBODNY VYSIELAC.Kazdemu odporucam .Najdete to tu v diskusii.Odporucam si to vypocut.A tiez davam do pozornosti OZ-www.ZIJEME TU SPOLOCNE a tam sa mili obcania dozviete o problemoch obce Besenova,velmi dobre spracovana stranka , ludmi ktorym naozaj nie je lahostajna buducnost a dianie v tejto obci.

Pridať reakciu

Vladimir N.


 
pridané 18.9.2014 13:34:59

voľby na starostu

Volebné obdobie na starostu by malo byť tiež obmdzené tak ako na prezidenta napríklad 2 volebne po sebe
Náš starosta začínal možno s dobrýnm úmyslom pracovať čo najlepšie pre obec ale nevydržal tlaku a pokušeniu niektorých záujmových skupín
Na urade ho nenájdete hoci za ten polat by mohol pár dní v týždni pomôcť úradníčkam s papierami
Keby takto pracoval ako súkromník tak by ho už dávno naháňal exekútor a bol by skrachovaný
Tiež držím pani Urbanovej palce už len za to ,že mala odvahu to skúsiť a nie len frflať v anonymite a nádavať ,je čas na zmenu starostu ,

Pridať reakciu

F.I.


 
Reakcia na príspevokpridané 19.9.2014 14:02:09

Voľby starostu

Pani/pán F.I., prečo si myslíte, že obmedzenie volebného obdobia starostu len na 2 volebné odbobia by obciam pomohlo? Starosta je volený orgán, o ktorého víťazstve/prehre rozhodnú voliči - občania obce, iba oni rozhodnú, či výsledky jeho práce si zaslúžia pokračovanie. Aj vy máte možnosť rozhodnúť, prípadne sa zúčastniť volieb ako volený.
Každý kto niekedy pracoval na manažérskej pozícii vie, že z kancelárie a od stola nikdy nič nevybavíte. Preto ja ako Martinov volič vítam a očakávam, že nebude sedieť v kandelárii a hrabať sa v papieroch, nedajbože čítať noviny. ale bude makať v teréne, na úradoch a vybavovať čo obec potrebuje. To si potom rovno zaplaťme úradníka, ktorý bude iba vypisovať žiadosti, formuláre, maily a nevytiahne päty z úradu. Takého starostu ja veru nechcem.
A nech už voľby dopadnú akokoľvek, ja dám svoj hlas Martinovi, aj keď sa pri svojej práci nevyhol chybám a krokom, s ktorými nesúhlasím, tých ktoré schvaľujem je oveľa viac. A popravde, ani s mojou prácou moji podriadení nie sú vždy spokojní, bohužiaľ taký je život. Momentálne totiž nepoznám nikoho, kto by jeho prácu dokázal plnohodnotne nahradniť, ani Anička nie. Pretože práca starostu je oveľa náročnejšia ako reagovať na každý príspevok na tejto diskusii.

Pridať reakciu

Vlado Slachta


 
Reakcia na príspevokpridané 29.9.2014 14:16:39

voľby

Starosta si nemôže dovoliť robiť chybu v podstatných veciach,ktoré ohrozujú alebo znepríjemňujú život obyvateľov obce .Hlavne poreto ,že je starosta volený orgán, volený práve občanmi a pracuje z prostiedkami z našcih daní .
Náš starosta práve až moc maká v teréne ale hlavne v prospech seba .Neviem si moc predstaviť tú prácu v teréne v prospech občana , možno stratnutia starostov okolitých dedín v v Gino Paradise za obecné peniaze a pod.
Ak nie sú s tvojou prácou spokojní tvoji PODRIADENI to je ich vec, ale hlavne že tvoji nadriadení ano, inak by si tam už nesedel ,ale v jednej veci je veľký a podstatný rozdiel MY OBCANIA NIE SME JEHO PODRIADENI práve naopak on by mal pracovať pre nás nie pre vyvolených . Preto by mal pracovať bez podstatných chýb v podsttaných veciach a prave preto máme právo sa k tomu vyjadriť e na tomto mieste k podtsatným veciam či sa to starostovi páči elbo nie

Pridať reakciu

podpis nie je treba lebo starosta aj podpísané príspevky dal vymazať


 
Reakcia na príspevokpridané 28.9.2014 13:07:07

postreh

Pán Šlachta, nikto Vám nebráni mať vlastný pohľad na prácu starostu, je to Vaše výsostné právo. Nič to ale nemení na fakte, že Váš subjektívny pohľad môže byť mýlny. Svedčí o tom aj skutočnosť, že v obci pri tomto počte obyvateľov, nie je možné aby sa nenašlo viac ľudí s podobnými schopnosťami, ak nie aj schopnosťami na vyššej úrovni. Schopný človek nemusí byť ovešaný vysokoškolskými diplomami. V živote sa naučí viac, ako ktorýkoľvek študent s A-čkami. Stačí zdravý sedliacky rozum, a snaha pracovať pre záujmy väčšiny obyvateľov. Objektívnejší pohľad na vec by preto nezaškodil. Je ale pravdou, že mnohí schopní z rôznych dôvodov nekandidujú.

Pán starosta, chcelo by to aj, trochu si "premrskať" zákony, alebo sa nenechať vyviesť z miery, keď v nich mám značné rezervy. Teraz narážam na verejné zasadanie o cigáňoch, a s tým spojené nedorozumenia ohľadom zdokumentovania tejto akcie niektorými z občanov. Ale nie len to samozrejme. Za spomenutie stojí aj chybná formulácia zmluvy s investorom bytov, kedy sme takmer zažili historicky prvý bankrot tejto dediny. Vďaka duchaplnému a uváženému konaniu jedného z poslancov, (Jaroslav Slušňák) sa katastrofický scenár nenaplnil. Tých problémov sa v ostatnom čase nahromadilo viac ako je únosné. Na to, že starosta je vysokoškolsky vzdelaný + niekoľkoročná prax v úrade na najvyššom obecnom poste, medzery sú v každej oblasti. Osobne proti nemu vôbec nič nemám, a ako človeka si ho nesmierne vážim, ale obávam sa, že svojim nezodpovedným správaním môže v budúcnosti dedine viac uškodiť ako pomôcť. Téma poslanci, by si tiež zaslúžila osobitný odstavec. Zhrniem to len do jednej vety. 4/5 tohto osadenstva májú buď nekriticky nadhodnoteného samého seba, alebo sú účelovo "dohodený" na hlasovanie v prospech jednotlivcov. Dúfam, že toto všetko ľudia zvážia pri novembrovom hlasovaní. Svoje inteligentné správanie na onej spomínanej schôdzi prejavil aj jeho pán brat. Zámerne som pred slovo brat nedal prívlastok, a to nielen z dôvodu toho, aby neutrpela morálka na tomto fóre, ale jednak to nie je predmet problému, a taktiež sa nemienim znížiť na jeho úroveň. ( v tomto je starosta nevinne, rodinu si bohužiaľ nevyberáme)

ps: v minulosti boli príspevky zmazané, napriek tomu, že neboli všetky anonýmne, na čo sa odvolali cenzuranti. Morálny kódex taktiež neutrpel, a vysvetlenie doposiaľ žiadne. Admin je tiež stále neznámy, preto nevidím zmysel v odhaľovaní svojej pravej identity, a tak trochu na protest sa podpíšem len nickom, ktorý sa tak často používa v článkoch a diskusiách vo virtuálnom svete.

Pridať reakciu

Miron


 
Reakcia na príspevokpridané 20.9.2014 20:31:04

Behal ale nič nevybavil

Je zaujímavé, že robotu starostu tu hodnotia ľudia, ktorí už roky v Bešeňovej nebývajú - v čase, keď ste tu ešte bývali (dajme tomu pred 10-timi rokmi) to bol iný Martin ako je terajší Martin. Dnes už nezastupuje Bešeňovcov, ale zastupuje kadejakých investorov, ktorí majú v dedine dvere otvorené vždy dokorán (napr. predtým sklad soli, teraz elektráreň). Posledné roky sa venuje hlavne stavbe svojho domu, svojim investorom a dedina ide bokom.
Možem sa teraz spýtať, čo také prevratné starosta vybavil behaním po úradoch pre dedinu za posledné 4 roky ? Čo vybavil, že by to napríklad p. Urbanová nevybavila ?

Pridať reakciu

Jano Hotentót


 
Reakcia na príspevokpridané 23.9.2014 16:49:27

Behal, ale nič nevybavil

Takúto odpoveď som očakával. Tak teda na ňu zareagujem. Milý pán Hotentót, to či fyzicky som alebo nie som v Bešeňovej nič nemení na fakte, že informácie o dianí v obci mám. Je zaujímavé, že kritizujete moju neprítomnosť v Bešeňovej, a pritom o dianí a rozhodnutiach obecného úradu, zastupiteľstva a výsledkoch práce starostu neviete nič. Pýtate sa ma na to, čo sa v Bešeňovej vybavilo, zrealizovalo. Odpoveď na to vám dávať nemusím, viete si to nájsť aj sám. Koľko krát ste sa zúčastnili obecného zastupiteľstva? Kedy ste si naposledy prečítali zápisnicu alebo uznesenie z OZ? Ak vôbec viete, kde to nájdete. Alebo hodnotíte fungovanie úradu a starostu len na základe krčmových táranín a babských klebiet?
Všetko informácie, ktoré vám o práci starostu za posledné 4 roky chýbajú nájdete na stránke obce v sekcii Samospráva obce, v záložkách Uznesenia, Všeobecné záväzné nariadenia obce, faktúry, zmluvy, objednávky a samotnom rozpočte obce.
Kritický názor na prácu starostu vám neberiem, máte naň právo ako každý iný. Len predtým, ako budete niekoho alebo niečo kritizovať, si najprv preštudujte fakty.

Pridať reakciu

Vlado Šlachta


 
Reakcia na príspevokpridané 7.10.2014 09:54:05

zobud sa !

Vlado a este si zisti aj o tom čo sa nedava do zapisníc , ale ved hej vsetko su len krčmove reči zabudol som, ved čo nie je na papieri akoby sa ani nestalo

Pridať reakciu

Jozef M.


 
Reakcia na príspevokpridané 24.9.2014 17:36:30

Takže nič ...

Nenapisal si ani jednu vec čo starosta zásadné na úradoch vybavil, ale nevadí, problém nie je v Tebe, to len po starostovi naozaj nič nevidno.

Pridať reakciu

Jano Hotentót


 
Reakcia na príspevokpridané 24.9.2014 20:25:46

Výsledky práce starostu

Tak ja som si prečítala všetky uznesenia z tohoto roku a výsledok?

zastupiteľstvo 1
- kúpna zmluva na bytovky
- má sa robiť autobusová zástavka
- úrad vlady prispel sumov 6100 EUR na žiacky futbal - pochavlu si zaslúži ten Mataj sa myslým volá, všetka česť
zastupiteľstvo 2
- oprava mosta pri Kováčovcoch
- má sa robiť autobusová zástavka - tá istá úloha sa opakuje, opakovanie matka múdrosti
zastupiteľstvo 3
- detské ihrisko do leta 2014
zastupiteľstvo 4
- zasa autobusová zástavka - tá istá úloha sa opakuje
- voláky postrek na cestu, bol už predtým v úlohach asi starosta nestihol
zastupiteľstvo 5
- zasa starosta nestihol veci - o elektrárni, zas ten postrek, zas tá zastávka, smetné koše
- hurá, ide sa robiť po štyroch rokoch škôlka
zastupiteľstvo 6
- chodníky na Teplú sa majú robiť
zastupiteľstvo 7
- k chodníkom treba aj lampy

Je koniec septembra a výsledok:
- zmluva bytovky - povráva sa že dedina peniaze nedostala, nedotiahnuté
- autobusová zástavka - nič
- oprava mosta - nič
- detské ihrisko - nič
- postrek na cestu - neviem, ale cesta je stále bez postreku
- smetné koše - sú namontované, aspoň dačo sa podarilo
- školka - potlesk, máme zateplenú šlôlku ale nie je všetko dokončené
- chodníky na Teplú - nič

A rok 2014 je volebný rok, kedy sa idú iní starostovia od roboty roztrhať, treba voličské hlasy. Podarila sa škôlka, avšak koľko času jej musel venovať starosta? Odpoviem si sama, pramálo, stačí pár stretnutí a občas to na pár minút denne skontrolovať.

Aby som nebola na starostu taká hnusná, guláš na Jána sa podaril.

Pridať reakciu

Betka Klebetka


 
Reakcia na príspevokpridané 28.9.2014 12:07:31

postreh

Och kiež by boli volby každý rok, to by sa stihlo vsetko porobit ako teraz napochytre ked zvolebnieva. je to až moc okaté, prečo to teraz zrazu ide

Pridať reakciu

jožko mrkvička


 
Reakcia na príspevokpridané 19.9.2014 19:16:12

martinko

Martinka volia iba ********. Dakujem.


Pridať reakciu

zdeno hudka


 

Prispevok porusil eticky kodex - obdobne prispevky budu v buducnosti vymazane.

Reakcia na príspevokpridané 20.9.2014 09:08:39

truhlik

Mal si asi na mysli racionalne zmyslajuci.....a nabuduce si odpusti podobne vulgarizmy mily "Zdenko"

Pridať reakciu

Vlado Slachta


 
pridané 17.9.2014 17:21:03

volby na starostu

Som naozaj velmi milo prekvapena s novou kandidatkou na starostku obce v Besenovej.Anicke Urbanovej drzim palce.Ja len dufam ,ze terajsi starosta konecne skonci.Nic ine si nezasluzi.Uz davno nie je starostom pre obcanov Besenovej. A vlastne potom vsetkom by mu svedomie ani nemalo dovolit kandidovat .

Pridať reakciu

maria.m


 
Reakcia na príspevokpridané 18.9.2014 09:54:23

Súhlasím

Myslím si, že máte pravdu, nie je to o tom, že by bol veľmi zlý terajší pán starosta, koniec koncov, niečo pre tú obec naozaj urobil, čo je aj vidieť, za tých cca 17 rokov (myslím, že sa dalo aj viac), len škoda, že s odstupom času už dochádza energia pracovať pre obec a je to skôr o tom, ako niečo pre obec aj urobiť, ale si sa aj pri tom niečo súkromne pre seba "zarobiť", bez zárobku už to nie je asi ono..... škoda toho, lebo plat v čistom na takú malú obec, má veľmi slušný - viac ako 1.100 eur, samozrejme štedré odmeny (za slabšie, resp. niekedy žiadne výkony) k dispozícii auto, telefón. "Príležitosť na zmenu" je na mieste... Nový človek je určite plný síl, niečo naozaj urobiť, netreba len frflať, ale dať šancu, veď aj terajší starosta začínal ako 24 ročný ....

Pridať reakciu

D. G.


 
Položky 1-7 z 41

webygroup

dnes je: 22.10.2014

meniny má: Sergej

USD1.2762
CZK27.613
GBP0.79000
HUF306.38
PLN4.2184

1632437

Úvodná stránka