Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Bešeňová

Obecný úrad

V tejto téme môžete diskutovať o činnosti obecného úradu, starostu, poslancov, zamestnancov obecného úradu a ostatných zložiek. Príspevky sa môžu týkať aj všeobecného diania v obci.

Na základe Pravidiel správania sa na diskusnom fóre bude každý príspevok bez riadneho podpisu (to znamená MENO a PRIEZVISKO, príp. funkcia) z diskusného fóra ODSTRÁNENÝ.

Diskusia o Obecnom úrade

Pridať príspevok

 
pridané 23.7.2014 20:45:37

Pre Janka Hraška

Tak keď ste tam tiež boli,tak ste tam boli aj vďaka mne,lebo pán starosta by Vás sám od seba nepozval,pozvánky roznášali členovia združenia "Žijeme tu spoločne".Asi Vám ušlo ,že keby sa v obci kládol dôraz na rozvoj vidieckeho turizmu a nie na priemysel a nevhodnú výstavbu,tak by ten problém vôbec nemusel byť. Nikoho neosočujem ani som neosočovala a starostovi som dala dve jednoduché otázky,na ktoré zatiaľ neodpovedal.Že by boli príliš zložité?

Pridať reakciu

Katarína Guothová


 
pridané 23.7.2014 19:54:37

???

Pani Guotova, ked vas tak zaujimaju zakony, chodte na univerzitu 3.veku trebars...mna ako besenovca vase komentare vobec nezaujimaju. Rypete tu do starostu - ale po nom aspon niečo vidno, ja neviem - vy ste tu niečo aj urobiliv beške? Neviem o ničom konkretnom-tak dajte -nech sme mudrejší...okrem rečí a osočovania nič iné neviete. Lahko sa do druheho rype. Ja som tam tiež bol a hovorila ste od veci - nás zaujimali cigáni a nie váš názor na turizmus.

Pridať reakciu

Janko Hraško


 
Reakcia na príspevokpridané 23.7.2014 20:34:33

????

Co po starostovi vidno? Rozostavanu skolku na uver? Nadherne silo a sklad za kastielom? Parkovisko pri kupalisku? Alebo snad grencikovo, kde obec za posledne roky vraza peniaze? A co veci co starosta mal urobit a neurobil? O tom radsej pomlcim.

Ja som na tom stretnuti nebola, ale p. Guothova hovori vo svojom prispevku o nedodrziavani a neznalosti zakona, ustavy. Mali by sme sa poucit a nabuduce ked bude zase co riesit, aby sme nestracali zbytocne cas a nervy a robili vsetko v medziach zakona.

Pridať reakciu

Matko Kubko


 
pridané 21.7.2014 20:51:29

2 otázky starostovi

Pán starosta, máte takú odvahu alebo takú neznalosť práv občanov, že ste si svojvoľne dovolili porušiť ústavu a zákony Slovenskej republiky na verejnom rokovaní obecného zastupiteľstva konaného 15.júla 2014 ?

Pán starosta, máte taký strach pred pravdou, že jednoducho zakážete vyjadrovať názory občianke pod hrozbou že ju vykážete z miestnosti v ktorej sa koná verejné rokovanie obecného zastupiteľstva s argumentáciou že nie je občiankou obce z čoho vyplýva že neovládate ani zákon o obecnom zriadení §3 Obyvatelia obce ?

Pridať reakciu

Katarína Guothová


 
pridané 16.7.2014 23:27:51

Verejné Obecné zastupiteľstvo

Dňa 16.7.2014 (utorok) bolo zvolané Obecné zastupiteľstvo, ktorého 4. bodom (a hlavným bodom) bolo "Predstavenie zámeru majiteľov nehnuteľností vedených na LV č. 836". Aj ja zastávam názor, že uvedený bod programu bolo možné z formulovať oveľa transparentnejšie, napr. „Predstavenie zámeru majiteľov objektu Penzión Agrothermal o odpredaji objektu a zriadení trvalého bývania pre rómskych občanov". Prečo bola formulácia taká ako bola, je otázka pre p. starostu. Z tohoto dôvodu občianske združenie "Žijeme tu spoločne" činné v tejto obci, rozposlalo občanom obce upravenú pozvánku v zrozumiteľnej podobe.

Na Obecné zastupiteľstvo prišlo nakoniec cca 50 občanov, ktorým dianie v obci nie je ľahostajné. Svoj zámer o odpredaji penziónu predstavil Ján Baran (súčasný spolumajiteľ), ktorý chce predať penzión už cca 2 roky - údajne ho oslovil potencionálny kupec rómskeho pôvodu (bol 2 krát osobne na obecnom úrade), so zámerom vybudovať v obci za prispenia eurofondov byty nižšieho štandardu pre rómskych občanov. V podstate vyjadril názor, že to predá komukoľvek, kto akceptuje jeho požadovanú cenu cca 600 tis. EUR.

Dôvodom predaja penziónu nie je práve dobrá situácia v turistickom ruchu, ale hlavne spor medzi ním a majiteľom skladu technickej soli. Dôvodom sporu je lajdácky napísaná zmluva o predaji pozemkov (medzi týmto majiteľom penziónu a majiteľom novovybudovaného skladu soli) a určenia spôsobu dopravy soli - nový majiteľ pozemkov (a skladu soli) si mal vybudovať svoju cestu severne od penziónu popri futbalovom ihrisku. Keďže daný spor o prístupovú cestu môže pravdepodobne vyriešiť len súd, svoju úlohu zohráva aj fakt, že tu existuje aj osobná nevraživosť medzi J.Baranom a starostom M.Baranom.

Je zrejmé, že predajom penziónu dochádza k vydieraniu obce - podľa predávajúcich by prípadnému odpredaju mohla zabrániť len súčinnosť obce pri danom spore a dosiahnutie cieľa - prechod kamiónov so soľou popri futbalovom ihrisku. Keďže starosta už v minulosti viackrát deklaroval, že "popri ihrisku žiadne kamióny so soľou chodiť nebudú", aj vzhľadom k bytovej výstavbe je to patová situácia. To, či je reálne zrealizovať daný zámer a vybudovať byty pre rómov je otázne - možno majiteľ Agrothermalu len blafuje, avšak určité riziko tu je - do akej miery ho chceme podstúpiť, je na nás ...

Na Obecnom zastupiteľstve zazneli aj určité invektívy, ktoré boli úplne zbytočné - v budúcnosti by nezaškodilo zo strany vedenia zastupiteľstva aj viac diplomacie ...

Pridať reakciu

J. Slusnak, poslanec OZ


 
pridané 16.7.2014 17:14:25

osobný postreh

Na včerajšom verejnom zasadaním obecného zastupiteľstva ma veľmi zarazilo arogantné správanie sa nášho pána starostu k občanom tejto obce . Jeho správanie bolo povýšenea nervozne.Tak ako vybehol na pani Guothovú /nie len na nu/ to sa nerobí, vravela k veci a pravdu

Asi zabudol ,že je tu pre všetkých občanov a nie len pre pár vyvolených, a ked sa občan niečoho dotazuje čo mu nie je moc po srsti reaguje arogantne a podráždene .
Jeho štandard odpoveď na všetko je JA SOM CHCEL ALE POSLANCI NECHCELI .

V takej obci ako Bešeňová nemal taký sklad dostať vôbec stavebné povolenie a etše ak tam obec plánovala bytovú výstavbu
a tak to dopadne aj s plánovanou elektrarňou a parkoviskom občan ťahá za kratší koniec arogancia moci a peňazí

Pridať reakciu

Fričová


 
pridané 16.7.2014 06:21:04

Článok 26 Ústavy SR

Do pozornosti starostu obce Bešeňová a poslancov OZ Bešeňová dávam článok 26 Ústavy SR ktorý bol pod Vašou taktovkou porušený na celej čiare pri včerajšom verejnom zasadnutí obecného zastupiteľstva.Článok 26 Ústavy SR zaručuje každému právo na informácie a ich slobodné vyhľadávanie ,prijímanie a rozširovanie.Na verejnom rokovaní obecného zastupiteľstva sa môžu zúčastniť obyvatelia obce , ale aj iné osoby.Je len na rozhodnutí týchto osôb ,či budú informácie na rokovaní obecného zastupiteľstva prijímať len prostredníctvom svojich zmyslových orgánov , alebo aj technických zariadení (diktafón,videokamera a podobne).Obecné zastupiteľstvo má povinnosť zdržať sa všetkého ,čím by obmedzovalo uplatnenie a naplnenie základného práva na informácie a súčasne má povinnosť umožniť výkon tohto základného práva.Keďže tento výkon bol 15.07.2014 zmarený samotným starostom za asistencie poslancov obecného zastupiteľstva je zreteľné že ako verejne činné osoby neovládajú základné občianske právo. Starosta obce zakázal nahrávanie pri rokovaní obecného zastupiteľstva občanovi obce ,čím znemožnil uplatniť mu jeho občianske právo.Taktiež upozornil občianku s prechodným pobytom v obci ,že nie je občiankou obce a teda nemôže slobodne vyjadriť svoj názor na dianie v obci aj napriek tomu že v obci má prechodný pobyt,žije tu má tu sídlo a prevádzku na základe živnostenského oprávnenia tiež majetkové práva a odvádza do obecnej pokladne dane a všetky poplatky.Pán starosta a páni poslanci by si mali uvedomiť,že aj v obci Bešeňová platia práva garantované Ústavou SR.

Pridať reakciu

Katarína Guothová


 
pridané 13.5.2014 21:32:20

MVE Besenova (alebo Liptovska Tepla II)

Urcite si mnohi z Vas vsimli, ze pred niekolkymi dnami bolo na tychto strankach zverejnene stanovisko k vystavbe malej vodnej elektrarne na Vahu. Dňa 24.4.2014 vydal Okresny urad v Ruzomberku zaverecne stanovisko, v ktorom o d p o r u c a dany zamer, cize vystavbu. Stanovisko uradu, ktory zastresoval proces EIA nie je pre obcanov Besenovej (a aj Liptovskej Teplej) dobry signal.
Vzhladom na mnozstvo telefonatov, ktore som mal v poslednych dnoch, chcel by som upresnit o co vlastne ide - toto este nie je definitivne povolenie vystavby, je to stanovisko, ktore ma odporucaci charakter (ale nie zavazny).
Do niekolkych tyzdnov pravdepodobne rozhodne povolovaci organ v Ziline - samozrejme, vysledok teraz este nevieme.

Dnes sa v rozhlase, ako aj v tlaci objavil clanok, tykajuci sa zameru (http://liptov.sme.sk/c/7196812/ludia-elektraren-nechcu-aj-ked-vahu-neuskodi/), kde je mozne ziskat dalsie informacie. Do pozornosti by som dal aj dalsie linky, na obdobnu elektraren v obci Salkova (cast B.Bystrice):

Celý článok: http://www.bystricoviny.sk/spravy/na-mve-salkova-v-skusobnej-prevadzke-vykonaju-protihlukove-opatrenia/

Markíza - TV správy z 21.04.2014: http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/14822_televizne-noviny   (príspevok Problémy s elektrárňou)

No co k tomu dodat?

Pridať reakciu

Slusnak


 
Reakcia na príspevokpridané 15.7.2014 22:10:50

elektraren

Ano suhlasim s p. SLusnakom, "Co k tomu dodat" ? Proces EIA akoaj zaverecne stanovisko ani nemohlo inak dopadnut ako dopadlo. A dovod ? Ved predsa cely proces ako aj zaverecne stanovisko, ktore si vyziadalo zivotne prostredie nefinancuje nik iny ako investor a to z toho dovodu, ze stat na to nema prostriedky. Je to na hlavu, ale je to tak, t.z. uplna fraska.

Pridať reakciu

Maros Salva


 
Reakcia na príspevokpridané 21.5.2014 20:52:10

Ďakujeme

Treba sa branit vsetkými dostupnými spôsobmi. Dat do Lamparne, Televíznych novín nech vidi cele slovensko týchto odporných ľudí. Urobme vsetko co sa da.

Pridať reakciu

Milos Kokavec


 
Položky 1-7 z 28

webygroup

dnes je: 24.7.2014

meniny má: Vladimír

USD1.3465
CZK27.454
GBP0.79080
HUF307.15
PLN4.1340

1508113

Úvodná stránka