Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Bešeňová

Obecný úrad

V tejto téme môžete diskutovať o činnosti obecného úradu, starostu, poslancov, zamestnancov obecného úradu a ostatných zložiek. Príspevky sa môžu týkať aj všeobecného diania v obci.

Na základe Pravidiel správania sa na diskusnom fóre bude každý príspevok bez riadneho podpisu (to znamená MENO a PRIEZVISKO, príp. funkcia) z diskusného fóra ODSTRÁNENÝ.

Diskusia o Obecnom úrade

Pridať príspevok

 
pridané 1.9.2014 16:51:06

Pre všetkých ktorý sa tu vyjadrujú...

Zdravím vás Bešeňovci! Toto čo tu čítam je niečo čo ma zaráža.Nechodim na stranku obce často.Ale ked tu zájdem tak si prečítam čo ľudí trápi.Pani Urbanová - ja som žil v Bešeňovej od mojho narodenia a žil som tam 31 rokov,ale prepáčte mi nepoznám vás! Vy sa ako môžete vyjadrit takto na Starostu.Každý má pravo vyjadriť svoj názor ,a tak isto aj staropsta a aj vy!! To ako reagoval je podľa mňa normalne a ľudské,.Vám keby šiel niekto takto po krku ako tu poniektorý ako by ste reagovali?!!! Viete vy vôbec čo ten človek spravil pre obec?? A ako sa naháňa aby spravil a vyhovel všetkým ľudom čo v Bešeňovej bývajú??Nastahovalo sa do Bešeňovej ľudia ktorych ani nepoznám ,a po možno dvoch rokoch bývania v obci vyskakujú ako keby tam žili celý život,pritom nemate ani potuchy ako Martin (Starosta) začínal ,čo dostal do ruky ,ako začinal z obrovským mínusom ,ako nakladal zo všetkým len aby dal Bešeňovú do videnia svetu! Moj odkaz pre vás čo sa tu vyjadrujete , Áno máťe právo povedať si svoj názor,ale buďte všedci radi akeho máte starostu! Prisaham vačku že by ste ľutovali každe zbytočné slovo keby ste byvali tam kde ja teraz! PS: Nikoho nechcem uraziť ak sa mi to podarilo hlboko mi je to ľúto ale uvedomte si že ukočírovať takú obec akou je Bešeňová,nieje nič ľahké. čawte

Pridať reakciu

Ľuboš Drugač Srdcom Bešeňovec


 
pridané 25.7.2014 21:06:07

rekcia

Celé toto tu je o tom, ze p.Starosta nevie čeliť pravde. Pretože kto má pravdu je jeho veľký nepriateľ.
p.Gothová má pravdu a on to dobre vie.
Starosta vie aj to, že združenie" Žijeme tu spoločne" má perspektívu, že sa zaoberá problematikou v obci a snaží sa pomáhať ľuďom riešiť problémy. Toto združenie nijak nepoškodzuje dobré meno obce, škodia jej iní. Ja sa tiež podpisujem pod toto združenie.

Myslím si ale, že ak sa ľuďom v obci niečo nepáči, mali by to dať najavo a mali by si presadzovať svoj názor, veď obec je naša, mali by sme si stáť za ňou veď v nej žijeme a nie dovolovať stále druhým veľkým podnikom aby sa tu rozťahovali, veď o chvíľu nebudeme mať ani čo dýchať.

Čo sa týka problému Agrotermal - je to boj a nepriateľstvo medzi starostom a majiteľmi podniku. Len je škoda, že trpieť budeme aj my.

Týmto som len chcela povedať, že vždy možeme niečo proti tomu alebo proti niekomu UROBIŤ.

A ešte niečo, ak tu niekto niečo píše mohol by sa aj riadne podpísať, veď ak niekto chce niečo vyjadriť nemusí sa skrývať za prezývky.

Pridať reakciu

Anna Urbanová


 
pridané 24.7.2014 22:15:31

o obecnom zriadení

Pre zaujimavost jeden link:

http://samosprava.institute.sk/ako-ma-samosprava-zverejnovat-informacie-o-cinnosti-zastupitelstva


Zo zakona vyberam:
§ 3
Obyvatelia obce
(1) Obyvateľom obce je osoba, ktorá má na území obce trvalý pobyt.3)
(2) Obyvateľ obce sa zúčastňuje na samospráve obce. Má právo najmä
a) voliť orgány samosprávy obce a byť zvolený do orgánu samosprávy obce,
b) hlasovať o dôležitých otázkach života a rozvoja obce (miestne referendum),
c) zúčastňovať sa na zhromaždeniach obyvateľov obce a vyjadrovať na nich svoj názor a zúčastňovať sa na zasadnutiach obecného zastupiteľstva,
d) obracať sa so svojimi podnetmi a sťažnosťami na orgány obce,
.
.
.
(5) Na samospráve obce má právo podieľať sa aj ten, kto
a) má na území obce nehnuteľný majetok alebo v obci platí miestnu daň alebo miestny poplatok,
b) je v obci prihlásený na prechodný pobyt,4a)
c) má čestné občianstvo obce.

Teda, pani Guothova mala pravo zucastnit sa zhromazdenia a vyjadrit svoj nazor.

Pridať reakciu

Slusnakova


 
pridané 23.7.2014 20:45:37

Pre Janka Hraška

Tak keď ste tam tiež boli,tak ste tam boli aj vďaka mne,lebo pán starosta by Vás sám od seba nepozval,pozvánky roznášali členovia združenia "Žijeme tu spoločne".Asi Vám ušlo ,že keby sa v obci kládol dôraz na rozvoj vidieckeho turizmu a nie na priemysel a nevhodnú výstavbu,tak by ten problém vôbec nemusel byť. Nikoho neosočujem ani som neosočovala a starostovi som dala dve jednoduché otázky,na ktoré zatiaľ neodpovedal.Že by boli príliš zložité?

Pridať reakciu

Katarína Guothová


 
pridané 23.7.2014 19:54:37

???

Pani Guotova, ked vas tak zaujimaju zakony, chodte na univerzitu 3.veku trebars...mna ako besenovca vase komentare vobec nezaujimaju. Rypete tu do starostu - ale po nom aspon niečo vidno, ja neviem - vy ste tu niečo aj urobiliv beške? Neviem o ničom konkretnom-tak dajte -nech sme mudrejší...okrem rečí a osočovania nič iné neviete. Lahko sa do druheho rype. Ja som tam tiež bol a hovorila ste od veci - nás zaujimali cigáni a nie váš názor na turizmus.

Pridať reakciu

Janko Hraško


 
Reakcia na príspevokpridané 23.7.2014 20:34:33

????

Co po starostovi vidno? Rozostavanu skolku na uver? Nadherne silo a sklad za kastielom? Parkovisko pri kupalisku? Alebo snad grencikovo, kde obec za posledne roky vraza peniaze? A co veci co starosta mal urobit a neurobil? O tom radsej pomlcim.

Ja som na tom stretnuti nebola, ale p. Guothova hovori vo svojom prispevku o nedodrziavani a neznalosti zakona, ustavy. Mali by sme sa poucit a nabuduce ked bude zase co riesit, aby sme nestracali zbytocne cas a nervy a robili vsetko v medziach zakona.

Pridať reakciu

Matko Kubko


 
pridané 21.7.2014 20:51:29

2 otázky starostovi

Pán starosta, máte takú odvahu alebo takú neznalosť práv občanov, že ste si svojvoľne dovolili porušiť ústavu a zákony Slovenskej republiky na verejnom rokovaní obecného zastupiteľstva konaného 15.júla 2014 ?

Pán starosta, máte taký strach pred pravdou, že jednoducho zakážete vyjadrovať názory občianke pod hrozbou že ju vykážete z miestnosti v ktorej sa koná verejné rokovanie obecného zastupiteľstva s argumentáciou že nie je občiankou obce z čoho vyplýva že neovládate ani zákon o obecnom zriadení §3 Obyvatelia obce ?

Pridať reakciu

Katarína Guothová


 
pridané 16.7.2014 23:27:51

Verejné Obecné zastupiteľstvo

Dňa 16.7.2014 (utorok) bolo zvolané Obecné zastupiteľstvo, ktorého 4. bodom (a hlavným bodom) bolo "Predstavenie zámeru majiteľov nehnuteľností vedených na LV č. 836". Aj ja zastávam názor, že uvedený bod programu bolo možné z formulovať oveľa transparentnejšie, napr. „Predstavenie zámeru majiteľov objektu Penzión Agrothermal o odpredaji objektu a zriadení trvalého bývania pre rómskych občanov". Prečo bola formulácia taká ako bola, je otázka pre p. starostu. Z tohoto dôvodu občianske združenie "Žijeme tu spoločne" činné v tejto obci, rozposlalo občanom obce upravenú pozvánku v zrozumiteľnej podobe.

Na Obecné zastupiteľstvo prišlo nakoniec cca 50 občanov, ktorým dianie v obci nie je ľahostajné. Svoj zámer o odpredaji penziónu predstavil Ján Baran (súčasný spolumajiteľ), ktorý chce predať penzión už cca 2 roky - údajne ho oslovil potencionálny kupec rómskeho pôvodu (bol 2 krát osobne na obecnom úrade), so zámerom vybudovať v obci za prispenia eurofondov byty nižšieho štandardu pre rómskych občanov. V podstate vyjadril názor, že to predá komukoľvek, kto akceptuje jeho požadovanú cenu cca 600 tis. EUR.

Dôvodom predaja penziónu nie je práve dobrá situácia v turistickom ruchu, ale hlavne spor medzi ním a majiteľom skladu technickej soli. Dôvodom sporu je lajdácky napísaná zmluva o predaji pozemkov (medzi týmto majiteľom penziónu a majiteľom novovybudovaného skladu soli) a určenia spôsobu dopravy soli - nový majiteľ pozemkov (a skladu soli) si mal vybudovať svoju cestu severne od penziónu popri futbalovom ihrisku. Keďže daný spor o prístupovú cestu môže pravdepodobne vyriešiť len súd, svoju úlohu zohráva aj fakt, že tu existuje aj osobná nevraživosť medzi J.Baranom a starostom M.Baranom.

Je zrejmé, že predajom penziónu dochádza k vydieraniu obce - podľa predávajúcich by prípadnému odpredaju mohla zabrániť len súčinnosť obce pri danom spore a dosiahnutie cieľa - prechod kamiónov so soľou popri futbalovom ihrisku. Keďže starosta už v minulosti viackrát deklaroval, že "popri ihrisku žiadne kamióny so soľou chodiť nebudú", aj vzhľadom k bytovej výstavbe je to patová situácia. To, či je reálne zrealizovať daný zámer a vybudovať byty pre rómov je otázne - možno majiteľ Agrothermalu len blafuje, avšak určité riziko tu je - do akej miery ho chceme podstúpiť, je na nás ...

Na Obecnom zastupiteľstve zazneli aj určité invektívy, ktoré boli úplne zbytočné - v budúcnosti by nezaškodilo zo strany vedenia zastupiteľstva aj viac diplomacie ...

Pridať reakciu

J. Slusnak, poslanec OZ


 
Položky 1-7 z 31

webygroup

dnes je: 1.9.2014

meniny má: Drahoslava

USD1.3188
CZK27.725
GBP0.79530
HUF315.02
PLN4.2171

1578598

Úvodná stránka